zazitkovy-vikend-960x1149

Víkend zážitkov v okolí Bratislavy

195,00 

Potrebujete „dobiť baterky“, zrelaxovať svoje telo i myseľ a ideálne v čo najkratšom čase? Prinášame vám víkendový pobyt, ktorý obsahuje toto všetko v jednom. Odošlite v piatok v práci posledný email a príďte k nám do Doľan, vzdialených len 50 km od Bratislavy. Relax sa môže začať. Vyskúšate si, aké je to byť vinárom a dozviete sa viac o príbehu vína, ktoré budete chutnať a zároveň strávite väčšinu času vonku, v prírode.

Toto s nami zažijete:

 • Podvečerná prechádzka okolím pri zapadajúcom slnku s  lokálnym vinárom, ktorú zakončíme  večerou v jeho dome alebo na dvore pod hruškovým stromom a ochutnávkou jeho autentických vín s chuťou terroir – takých, čo nedostanete kúpiť len tak v obchode či vo vinotéke (tip – opýtajte sa priamo vinára pri večeri, čo autentické resp. terroir víno znamená)
 • Zažijeme deň s vinárom, ktorý nás zoberie do svojich viníc a po spoločnom pikniku vo voľnej prírode sa s nami ponorí do spoznávania jeho vín. Strhne nás do svojho príbehu, prezradí nám tipy a triky z oblasti starostlivosti o svoj vinohrad, prezradí, ako dosiahnuť želanú chuť. Priučíme sa vinárskemu remeslu a zistíme, že ak poznáme príbeh vína, chutí nám úplne ináč. Je to skrátka ‚víno s príbehom‘.
 • Oberanie si sezónneho ovocia zo stromov priamo do žalúdka. Veď kto by si nedal zrelé, slnkom nabité čerešne, jablká či moruše?
 • Turistický výlet Malými Karpatami so sprievodcom

 

Tento vinársky zážitkový pobyt trvá od piatka včera do nedele a vyvetrá vašu hlavu od každodenných starostí, pracovných myšlienok a reštartuje Vás do nového pracovného týždňa. Celý program je už zariadený, nemáte teda žiadnu starosť s tým, čo si pripravíte na obed či večeru alebo kam sa vybrať. Stačí, ak prídete do Doľan a necháte sa strhnúť zážitkami miestnych ľudí a okolitou čarovnou prírodou tamojších viníc Malých Karpát.

Tu si pozrite ochutnávku z víkendu: Video z víkendu zážitkov

 • Hodnotenia 1 hodnotenie
  5/5
 • Typ zájazdu -
  Dovolenky, Poznávací
 • Náročnosť Ľahká
  2/5
 • Veľkosť skupiny Malá skupina
  6
O zájazde: Víkend zážitkov v okolí Bratislavy

Prečo sme sa rozhodli pre Doľany? Svätý Jur, Pezinok či Modru pozná z vínnych ciest väčšina z nás. Doľany sa opierajú o horský masív Malých Karpát. Je to naozajstná dedina so všetkým, čo k nej patrí. S kohútmi, s kostolnými zvonmi a s dedinskou letnou púťou. Zároveň je bohatá na dejiny a žijú tam príjemní ľudia spätí s prírodou, skvelí pohostinní vinári. No a v neposlednom rade tam nájdeme a ochutnáme ich fajnové vínka.

Toto s nami zažijete:

 • Podvečerná prechádzka okolím pri zapadajúcom slnku s  lokálnym vinárom, ktorú zakončíme  večerou v jeho dome alebo na dvore pod hruškovým stromom a ochutnávkou jeho autentických vín s chuťou terroir – takých, čo nedostanete kúpiť len tak v obchode či vo vinotéke (tip – opýtajte sa priamo vinára pri večeri, čo autentické resp. terroir víno znamená)
 • Zažijeme deň s vinárom, ktorý nás zoberie do svojich viníc a po spoločnom pikniku vo voľnej prírode sa s nami ponorí do spoznávania jeho vín. Strhne nás do svojho príbehu, prezradí nám tipy a triky z oblasti starostlivosti o svoj vinohrad, prezradí, ako dosiahnuť želanú chuť. Priučíme sa vinárskemu remeslu a zistíme, že ak poznáme príbeh vína, chutí nám úplne ináč. Je to skrátka ‚víno s príbehom‘.
 • Oberanie si sezónneho ovocia zo stromov priamo do žalúdka. Veď kto by si nedal zrelé, slnkom nabité čerešne, jablká či moruše?
 • Turistický výlet Malými Karpatami so sprievodcom

 

Informácie o zájazde na stiahnutie:
Stiahnuť

Obsah ceny zájazdu
V cene zájazdu je zahrnuté: Položky, ktoré SÚ zahrnuté v cene zájazdu
 • ubytovanie na 2 noci v 1-posteľovej izbe, v komfortnom miestnom penzióne s raňajkami (ak cestujete vo dvojici, kontaktujte nás a my Vám cenu pre druhú osobu upravíme)
 • 1 spoločný piknik miestnych špecialít
 • 1 desiata na turistiku
 • 2 spoločné večere
 • 2 ochutnávky vína
 • sprievodca počas celého pobytu
 • interaktívna prehliadka a zoznámenie sa s vinárstvom, vinicami a prácou vinára
 • preprava v rámci programu
 • turistický sprievodca, ktorý vás spoľahlivo prevedie Malými Karpatami
 • Poistenie CK pre prípad insolventnosti
 • Wifi a parkovanie
V cene zájazdu nie je zahrnuté:Položky, ktoré NIE sú zahrnuté v cene zájazdu
 • Doprava na miesto pobytu **
 • Individuálne cestovné poistenie, odporúčame v poisťovni Union**
 • Vreckové a prípadné osobné výdavky klientov
 • Iné služby ubytovacieho areálu

** ak potrebujete zabezpečiť dopravu, neváhate nás kontaktovať na 0908 701 869 alebo info@localvibe.sk . V prípade potreby pripoistenia sa cez poisťovňu Union, si môžete prezrieť prehľad poistenia v zložke Poistenie: https://localvibe.sk/poistenie/.

 1. 1. DEŇ Príchod do dedinky a podvečerná prechádzka s vinárom

  Príchod do dedinky Doľany a ubytovanie sa v miestnom penzióne. Zložíme sa, vydýchneme si a náš miestny vinár nás prevedie tunajším okolím až k nemu domov na večeru s ochutnávkou. Porozpráva nám svoj príbeh o živote vinára, o jeho príbytku zo 16. storočia. Zaručujeme vám, že toto miesto má mimoriadne čarovnú atmosféru, na ktorú len tak ľahko nezabudnete.

 2. 2. DEŇ Vyskúšate si život vinára v praxi – zažite detox mysle

  Po raňajkách budeme mať čas oboznámiť sa s prostredím resp. preskúmať dedinku Doľany.

  Je to deň plný zážitkov a praxe. Taký, ktorý nemáme bežne možnosť spoznať, ale ktorý nám náš vinár Ivan dopraje precítiť na vlastnej koži. V čase obeda vyrážame do terénu, kde budeme po pikniku v prírode objavovať vo viniciach príbeh jeho vína. Pripraví si pre nás rôzne ‚chuťovky‘ a nečakané aktivity. Odovzdáme sa tomuto dňu zážitkov, kde mierne unavení z čerstvého vzduchu spoznáme jeho dom aj manželku, ktorá nás už bude čakať s chutnou domácou večerou. Medzičasom sa porozhliadneme po vinárstve a pivnici, kde budeme mať možnosť ‚koštovať‘ víno priamo zo suda. Áno, presne tak, ako to mnohí z nás robili v detstve so svojím dedom.

  Po ukončení programu sa vrátime cez dedinu peši späť do penziónu.

 3. 3. DEŇ Výlet po Malých Karpatoch

  Dnes je posledný deň nášho spoločného víkendu a po výdatných raňajkách nás bude čakať náš sprievodca Malými Karpatmi.

  Po návrate do penziónu sa  rozlúčime a rozídeme domov.

Víkend zážitkov
Víkend_dovolenka
Zážitková_dovolenka

Ak ste rozhodnutý s nami cestovať, najrýchlejším a najpohodlnejším spôsobom je vyplniť Zmluvu o zájazde (ďalej len prihláška) cez internet. Nájdete ju priamo na našej stránke www.localvibe.sk . Každý účastník ju musí vyplniť sám, pričom zodpovedá za správnosť údajov, uvedených v prihláške. CK Local Vibe za prípadné chyby nezodpovedá. Po objednávke vám najneskôr do 24 hodín príde informácia na úhradu a zmluva o obstaraní zájazdu. Zájazd je záväzne objedaný až po obdržaní platby.

Pri všetkých zájazdoch poskytujeme sa snažíme eliminovať potrebu sprievodcu. Je to z toho dôvodu, že najlepšie zážitky sú tie, ktoré sú zažité na vlastnej koži. Sprievodca by tak odobral polovicu zo zážitku. Avšak podľa programu, sprievodcov na určité aktivity máme zriadené, ako napríklad túra lesom, pozorovanie lesnej zvery a iné.

Áno, poistiť sa môžete cez nás, v poisťovni UNION. V prípade, že o takúto službu máte záujem, vyznačte to prosím na online prihláške na zájazd. Rozhodnúť sa môžete pre komplexný poistný balíček alebo iba čiastočný balíček.

 

Klientom pri cestách na Slovensku odporúčame komplexný poistný balíček zahrňujúce i ďalšie riziká ako poistenie batožiny, storno pobytu, všeobecnej zodpovednosti za škodu, úrazové poistenie, predčasný návrat a nečerpané služby, náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii vo výške 1 EUR na 1 deň.

Minimálne cestovné poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu a úrazové poistenie vo výške 0,30 EUR na 1 deň (nie sú zahrnuté iné služby).

Ak máte predstavu o mieste, ktoré chcete navštíviť a spôsobe jeho prebádania, nájdite si pre vás najvhodnejší zájazd a urobte tak čím skôr, nakoľko miesta na zájazdy sú limitované.

Najjednoduchším spôsobom úhrady je bezhotovostný prevod na náš účet (uvedený v kontakte, vo fakturačných údajoch). Ako variabilný symbol uvádzajte prosím číslo objednávky. Momentálne pracujeme aj na možnosti platby kartou či Paypal, ale ešte Vás prosíme o chvíľku strpenia.

Myslím, že by sme Vám ubrali časť napätia ak by sme Vám už vopred hovorili, s kým budete tráviť čas. Preto Vás vopred informovať nebudeme a budete mať možnosť spoznať sa počas pobytu.

Osobné výdavky sú vecou každého cestujúceho a nie sú zahrnuté v cene zájazdu. Výška vreckového sa mení v závislosti od krajiny, druhu a dĺžky zájazdu a Vašich potrieb. Zoberte si však určitú hotovosť so sebou, pre prípad, že v danej lokalite nebude prístupný platobný terminál, alebo sa bude jednať o drobné sumy, ktoré nebudú platbou kartou akceptované. Ak ste vyznávačom platobných a kreditných kariet, vo väčšine krajín uspejete s Master Card a Visou. Odporúčame však aspoň polovicu peňazí brať v hotovosti. Minimálne sa tým vyhnete problémom s bankomatmi, či absenciou platobných terminálov v menej rozvinutých regiónoch a na vidieku.

Štandardne poskytujeme našim klientom dvoj-posteľové izby. V prípade, že chcete byť ubytovaný v samostatnej izbe, radi vás ubytujeme za príplatok (stačí kliknúť na objednaj zájazd a jednu z doplnkových služieb môžete vybrať Príplatok za samostatnú izbu).

V deň príchodu je možný nástup (check-in) od 14:00 hod (v niektorých hoteloch až od 15:00).

Uvoľniť izby (check-out) je v deň odchodu nutné najneskôr do 10:00. Batožinu Vám radi uskladnia na recepcii hotela/apartmánu.

Áno, pobytová taxa je zahrnutá v cene pobytu.

Keďže sa jedná väčšinou o dovolenky na Slovensku, predpokladáme že väčšina z Vás príde vlastným automobilom. Najlepšou možnosťou, popri vlastnému automobilu, je využitie verejnej dopravy a jej pravidelnými linkami autobusom prípadne vlakom.

Napríklad do Doľan sa z Bratislavy dostanete pravidelnou autobusovou linkou smer Smolenice.

Tu si môžete nájsť vhodné medzimestské spoje:

https://cp.hnonline.sk/vlak/spojenie/

https://www.slovaklines.sk/hlavna-stranka.html

http://www.slovakrail.sk/

Zabezpečená doprava cez CK Local Vibe do miesta pobytu by výrazne predražila zájazd.

Ak však preferujte zabezpečenie dopravy cez našu spoločnosť, neváhajte nás kontaktovať na info@localvibe.sk.

Priemerné hodnotenie
5/5
Maria J.
Hodnotené: 09/04/2018
5/5

Tak toto som nečakala! Doľany sú strašne super! Toto je krásny kút, ktorý treba navštíviť - 'Kremnica' Karpát a ešte je to ako za starých čias na dedine a robí sa tam víno. To je kombo! Stretli sme kopec príjemných, zhovorčivých a dobrých ľudí, ktorí sa o nás nielen fantasticky starali, ale bolo to aj úžasné ich spoznať......bolo nám ťažko sa s nimi lúčiť. Žije sa tam veľmi komunitne, veľmi rýchlo sme zapadli a stali sa členmi rodiny. Hneď sme boli pozvaní na ich ďalšie akcie (majú ich fakt veľa :)), spieva sa tam, turistikuje, sadia sa stromy, každý pozná každého a hlavne sa tam samozrejme vinárči. Program bol fantastický, v piatok super večera s ochutnávkou vína, v sobotu keď sme sa príjemne vyspali v útulnom penzióne si nás zobral 'do parády' miestny vinár a išlo sa do vinohradu - super piknik, dobrá nálada, chutnalo sa kvalitné víno a aj sme porobili kus práce a hlavne sme sa toho veľa dozvedeli nielen o víne a robení vína.....ale ja o živote v Doľanoch. Ivan je veselá kopa. O víne vie strááááášne veľa a má veľkú životnú energiu. V nedeľu sme boli turistikovať so sprievodcom v Karpatoch a večer sme sa vracali do Bratislavy uťahaní, ale neskutočne šťastní. Doľany sú krásne posadená dedinka, posledné domy sú už v lese, takže sa odtiaľ dá ľahko vybehnúť na turistiku alebo iba tak sa kochať výhľadmi. Je tam krásna kaplnka na kopci s kalváriou obkolesená arborétom so 70 rôznymi stromami. ŽIADNE BYTOVKY a novostavby!!! :) Renátka má fakt dobrý čuch na veci a vie otvoriť brány a domovy lokálnych aj pre turistov :) Klobúk dole! Tešíme sa na ďalšie objavovanie lokálnych pokladov. Doľany s Renátkou sú BOMBA!

Komentovať